Jauniešu iespējas apgūt digitālās prasmes

Teismelised õpivad kodeerimist

See on muutuste laiks, kus saab palju rohkem kasu, kui kiiresti õpivad noored prasmes ja on valmis õppima no profesionāļiem, domājot par nākotni ja karjeras kasvu. See on ka digitālais laikmets, kus arvien vairāk cilvēku izmantoto tehnoloģiju nav, lai sazinātos ar citiem vai izklaidētos, bet ka lai pilnvērtīgi veiktu savu darbu. Jauniešiem patīk pavadīt laiku digitālajā pasaulē, mis on kasulikud, ja mis on nii kasulikud, kui ka paremad ja stabiilsemad.

Kāpēc vaja apgūt digitālās prasmes?

Pieaugot tehnoloģiju nozīme, mainās arī prasmju kopums, mis on vaja pühīgam darbam. Šobrīd svarīgas ir digitālās prasmes, kas efektīvi strādā ar jaunajām tehnoloģijām un korraldustega. Ir laiks arvien nopietnāk attīstīt jauniešos prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes digitālajām profesijām.

Kā liecina Eiropas Cedefop pētījums (DOI: 10.2801 / 159395), jau praegu digitālās prasmes ir pamats veiksmīgai darba pienākumu veikšanai 67% professionaalsele, kuid palju citos amatos oma digitaalsele prasmele ja püsivale vajalikule tõstmisele.

Digitaalseid prasmes ļauj efektīvi strādāt ar jaunajām tehnoloģijām un korraldustega, luua aplikācijas, luua kasutajaid, kas lahendada ja täiustada mitme protsessi käigus, nii globaalselt kui ka riigi tasandil, nii eraldi ettevõtluse tasandil.

Apgūstot, kā pielietot digitālo prasmes un programēšanu, jaunietis sev nodrošina stabilu pamatu savai izaugsmei.

Kādus ieguvumus sniedz šo prasmju apgūšanu?

IT-spetsialist ja un būs ļoti vajalik darba tirgū.

Apgūstot digitālās programmēšanas prasmes, tas sniedz virkni kasu: iespējas labi pelnīt (üks no lielākajiem algustega Euroopas), rahvusvahelised darba võimalused juba skolas vanuses, karjeras elastību, IT zināšanu pielietojamība noderīgas teises valdkonnas.

Šajā programmēšanas uzsākšanā agrā vecumā atver jauniešu potenciālu un attīsta virkni citu prasmju: spēju patstāvīgi meklēt risinājumu, uzmanības noturību, loģisko domāšanu, spēju izpratni lietu kopsakarības, pašdisciplīnu, pārliecību pār sevi, palielina produktivitāti.

Iegūtās prasmes un zināšanas noder arī ikdienā skolā - jaunietis oskab kõige paremini ennast esitada, efektiivselt pielieto digitaalses korras, inglise keeles uzlabota.

Tehnoloģiju nozīme arvien pieaug, tāpēc, izvēloties apgūt digitālās prasmes, jaunieši sev nodrošina veiksmīgu pamatu svētīgam darbam. Täiendavalt apgūtās IT prasmes dod iespējas uzsākt darbu jau skolas aastale!

Kad jāsāk apgūt un kādas priekšzināšanas ir svarīgas?

Tehnoloģiju lietojums bērniem sākas arvien agrāk, bet tas, ka bērns lieto telefonu un datoru, pavada daudz laika tehnoloģiju pasaulē, vēl nenozīmē, ka temaga on arenenud digitālās prasmes. Ir būtiska atšķirība starp tehnoloģiju patērētāju un attīstību, mis suudab tehnoloogilisi lahendusi välja töötada ja luua uusi ideesid.

Šobrīd kättesaadav kursi pakub robotite ja arvutikasutajate väiksematele lastele mitte 6–7-aastaseid, aga ka programmeerimiskoolitusi, koo käivitades juba 12-aastaseid, eriti ieliekot väga labus pamatus programme apguvei.

Svarīgs faktors ja arī angļu valodas zināšanas, jo programmeerimine ja tehnoloogia industrijas darba valoda ir tieši angļu. Pārsvarā visi õppematerjalid, dokumentatsioon, termineid ja foorumeid on saadaval inglise keeles, seetõttu hakatakse õpetama IT-d ja digitaalseid iemaņas bez pamatzināšanām angļu valodā būs daudz grūtāk. Kuid alguses ja täielikult on mõistetav valodas vienkāršā sarunvalodas tasandil. Paralēli mācību procesā, jau apgūstot programēšanu un digitālās prasmes, uzlabojas arī angļu valodas zināšanas.

Kur apgūt digitālās prasmes?

Kõikide võimaluste loomiseks, nii et nende vanemate jaoks tuleks valida parimad lapsed, laiemalt ei kasutata, kuid mis on mõeldud selleks, et neid laiemalt kasutada, motiveerida koos, luua huvitavaid projekte, mis on jauniešiem kõige teiste tehnoloogiate maailmas. Jaunietis kļūst par digitālo produktu radītāju, nevis tikai pasīvs lietotājs kā iepriekš.

Internetā ir pieejams daudz bezmaksas resursi, ar ko noteikti var sākt mācīties. Kuid jāņem vērā, ka kõigi külastajate jaoks on nii kvaliteetsed kui ka võimalikud pidžaatid, kas sniedz mums palīdzību, või saada vastuseid neile. Šī metode ir ļoti laba der tiem, kam jau ir kādas galvenās zināšanas un kogemus, mida õpetatakse, kuid tā būs piemērota iesācējiem, jo īpaši jauniešiem, kad veel nav selge ar ko.

Cita võimalus, Īpaši arenos kursus. Var izdalīt kursus bērniem un jauniešiem, kur erinevad gan nodarbību veids, gan virziens, kas tiek apgūst. Ja laste nodarbināšanas vairāk ir spēļu veidā, kas attīsta loģisko domāšanu ja trenē lietu secību, tad jauniešiem ir olulisi pasirinkus nodarbības, jotka jau izstrādāti jau reālus projektide, kas trenē püsivien lietuseteenistus ja attīstus izpratni par pielietojamību.

Valides parema kursuse oma lapse digālo prasmju un programmeerimisvõimaluste kohta, on oluline, et rohkem tähelepanu pööratakse olulistele asjadele: kooli eesmärk, õppeprogramm, veidam, kā notiek nodarbības, pasniedzēju pieredze ja degsmei motive jauniešus, rezultāts pēc kursu pabeigšanas.

Meie Datorium piedāvājam speciāli jauniešiem izstrādātus programmēšanas kursus. Nodarbības notiek veebipõhises vidē, kasutades kaasaegset õppeplatvormi, mis võimaldab kõige paremini ühendada ja kaasata jauniešus. Pasniedzēji ir nozares profesionāli un tik īpaši sagatavoti, lai õppeprotsess jauniešiem ir aizraujošs un interesants. Datorium apmācību ļoti būtiska osa ir aktiivne üliõpilaste suhtlus kommunikatsioonides ja meeskondade töö tegemine, un kursu laikā järkeniski sagatavo jauniešus uzsākt IT IT karjeru. Datorium eesmärk ir audzēkņu sasniegumi, mis on pärast lõpuleviimist nad suudavad kasutada digitaalset ja programmeerimist ja nii valmis karjääri kui ka oma alustamise alustamiseks.

Jaga seda postitust

Jagage !trpst#/trp-gettext>
Jagage !trpst#/trp-gettext>
Jagage !trpst#/trp-gettext>
Jagage !trpst#/trp-gettext>
Jagage !trpst#/trp-gettext>
Jagage !trpst#/trp-gettext>
Jagage !trpst#/trp-gettext>
Jagage !trpst#/trp-gettext>
Jagage !trpst#/trp-gettext>

Veel uurida