Jauniešu iespējas apgūt digitālās prasmes

Nastolatki uczą się kodowania

Šis ir pārmaiņu laiks, kurā daudz vairāk iegūst tie, kas ātri apgūst jaunas prasmes un ir gatavi mācīties no profesionāļiem, domājot par nākotni un karjeras izaugsmi. Un šis ir arī digitālais laikmets, kurā arvien vairāk cilvēku izmanto tehnoloģijas ne tikai, lai sazinātos ar citiem vai izklaidētos, bet arī lai pilnvērtīgi veiktu savu darbu. Jauniešiem patīk pavadīt laiku digitālajā pasaulē, bet ir vērts to pavadīt lietderīgi, apgūstot digitālās prasmes, kas nākotnē var palīdzēt labāk pelnīt un nodrošināt stabilitāti.

Kāpēc nepieciešams apgūt digitālās prasmes?

Pieaugot tehnoloģiju nozīmei, mainās arī prasmju kopums, kas nepieciešams sekmīgam darbam. Šobrīd svarīgas ir digitālās prasmes, kas ļauj efektīvi strādāt ar jaunajām tehnoloģijām un rīkiem. Ir laiks arvien nopietnāk attīstīt jauniešos prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes digitālajām profesijām.

Kā liecina Eiropas Cedefop pētījums (DOI: 10.2801 / 159395), jau šobrīd digitālās prasmes ir pamats veiksmīgai darba pienākumu veikšanai 67% profesiju, bet daudzos citos amatos savas digitālās prasmes ir nepārtraukti nepieciešams paaugstināt.

Digitālās prasmes ļauj efektīvi strādāt ar jaunajām tehnoloģijām un rīkiem, radīt aplikācijas, veidot lietotnes, kas risina un uzlabo virkni procesu gan globālā un valsts līmenī, gan atsevišķu uzņīmenīmēmēmēbasjas.

Apgūstot, kā pielietot digitālās prasmes un programmēšanu, jaunietis sev nodrošina stabilu pamatu savai izaugsmei.

Kādus ieguvums sniedz šo prasmju apgūšana?

IT speciālisti ir un būs ļoti pieprasīti darba tirgū.

Apgūstot digitālās programmēšanas prasmes, tas sniedz virkni ieguvumu: iespēju labi pelnīt (vienas no lielākajām algām Eiropā), starptautiskas darba iespējas jau skolas vecumā, karjerasin elastību, IT-Noderietāzanu

Turklāt programmēšanas uzsākšana agrā vecumā atver jauniešu potenciālu un attīsta virkni citu prasmju: spēju patstāvīgi meklēt risinājumu, uzmanības noturību, loģisko domāšanu, spēju izrātprast lietunuīsakībīti, pāju izrāciāci, pānānuībībība, kopānānībībība, kopānānībībība, kopānānībībība

Iegūtās prasmes un zināšanas noder arī ikdienā skolā - jaunietis spēj labāk sevi prezentēt, efektīvāk pielieto digitālos rīkus, uzlabo angļu valodu.

Tehnoloģiju nozīme arvien pieaug, tāpēc, izvēloties apgūt digitālās prasmes, jaunieši sev nodrošina veiksmīgu pamatu sekmīgam darbam. Turklāt apgūtās IT prasmes dod iespēju uzsākt darbu jau skolas vecumā!

Kad jāsāk apgūt un kādas priekšzināšanas ir svarīgas?

Tehnoloģiju lietojums bērniem sākas arvien agrāk, taču tas, ka bērns lieto telefonu un datoru, pavada daudz laika tehnoloģiju pasaulē, vēl nenozīmē, ka viņam ir attīstītas digitālās prasmes. Ir būtiska atšķirība starp tehnoloģiju patērētāju un izstrādātāju, kas spēj pielietot tehnoloģiskos risinājumus un radīt jaunus produktus, realizēt jaunas idejas.

Šobrīd pieejamie kursi piedāvā gan robotikas un datorikas nodarbības mazākiem bērniem no 6-7 gadu vecuma, gan arī programmēšanas nodarbības, ko ieteicams uzsākt jau no 12 gadu vecuma, tādējādi ieliekot ļoti labšius pāmāns.

Svarīgs faktors ir arī angļu valodas zināšanas, jo programmēšanas un tehnoloģiju industrijas darba valoda ir tieši angļu. Pārsvarā visi mācību materiāli, dokumentācija, termini un forumi ir pieejami angļu valodā, tāpēc uzsākt mācīties IT un digitālās iemaņas bez pamatzināšanām angļu valodā būs daudz grūtāk. Taču sākumā ir pilnīgi pietiekami spēt saprast valodu vienkāršā sarunvalodas līmenī. Paralēli mācību procesā, jau apgūstot programmēšanu un digitālās prasmes, uzlabojas arī angļu valodas zināšanas.

Kur apgūt digitālās prasmes?

Ir pieejamas vairākas iespējas, tāpēc vecākiem jāspēj izvēlēties labāko saviem bērniem, lai netiek pazaudēta interese, bet tieši otrādi parādīts to plašuliais pielietojums, motivējot veidot teasem bērniem, lai netiek pazaudēta interese, bet tieši otrādi parādīts to plašuliais pielietojums, kasiemhnējot veidot teus projektus jaśtaver Jaunietis kļūst par digitālā produktu radītāju, nevis tikai pasīvs lietotājs kā agrāk.

Internetā ir pieejami daudz bezmaksas resursi, ar ko noteikti var sākt mācīties. Taču jāņem vērā, ka ne visi resursi ir kvalitatīvi un nav arī iespēja pajautāt pasniedzējam palīdzību vai iegūt atbildes uz saviem jautājumiem. Šī metode ļoti labi der tiem, kam jau ir kādas pamata zināšanas un pieredze patstāvīgi mācīties, bet tā nebūs piemērota iesācējiem, jo īpaši jauniešiem, kad vēl nav skaidrs ar ko sākt.

Cita iespēja, piedalīties īpaši izstrādātos kursos. Var izdalīt kursus bērniem un jauniešiem, kur atšķiras gan nodarbību veids, gan virziens, kas tiek apgūst. Ja bērniem nodarbības vairāk ir spēļu veidā, kas attīsta loģisko domāšanu un trenē lietu secību, tad jauniešiem ir svarīgi izvēlēties nodarbības, kurās iz trenēdā jau reālus projektus, kasatāvīsta lietu risin.

Izvēloties labākos kursus savam bērnam digitālo prasmju un programmēšanas apguvei, svarīgi pievērst uzmanību vairākām būtiskām lietām: skolas mērķim, mācīurbu programmai, veidam, kā notiek nodarbības, pēšniešivas,

Mēs Datorium piedāvājam speciāli jauniešiem izstrādātus programmēšanas kursus. Nodarbības notiek online vidē, izmantojot modernu mācību platformu, kas ļauj ērti komunicēt un iesaistīt jauniešus. Pasniedzēji ir nozares profesionāli un tiek īpaši sagatavoti, lai mācību process jauniešiem ir aizraujošs un interesants. Datorium apmācību ļoti būtiska daļa ir aktīvas studentu savstarpējas komunikācijas un komandas darba veicināšana, un kurs laikā pakāpeniski sagatavo jauniešus uzsākt savu IT karjeru. Datorium mērķis ir audzēkņu sasniegumi, lai pēc kurs pabeigšanas viņi spēj pielietot digitālās un programmēšanas prasmes un ir gatavi veiksmīgai karjeras vai sava start-up uzsākšanai.

Podziel się tym postem

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na telegram
Udostępnij na vk
Udostępnij na reddit
Udostępnij na pinterest
Udostępnij na google
Udostępnij na email

Więcej do odkrycia